Bilgisayarın Sıcaklığını Ölçme Programı – En İyi 5 Program

 Bilgisayarın Sıcaklığını Ölçme Programı – En İyi 5 Program
Okunuyor Bilgisayarın Sıcaklığını Ölçme Programı – En İyi 5 Program

Bilgisayarınızın sağlıklı ve hızlı çalışabilmesi için donanım parçalarının sıcaklık değerleri çok önemlidir. Bilgisayarın sıcaklığını ölçme programı adındaki bu yazımızda sizlere en iyi 5 programı yazıcağız.

Bilgisayarınızın en önemli parçaları olan CPU ve GPU çok yüksek derecelere çıkabiliyor. Bilgisayarınız üzerinden kaliteli oyunlar oynadığınız zaman işlemci çok ısındığından kasadan fan seslerinin yüksek seste çalıştığını duyabilirsiniz. Peki bilgisayarın sıcaklığını gösteren program neler? bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Bilgisayarın Sıcaklığını Ölçme Programı

HWMonitor

HWMonitor, programı bilgisayarınızdaki işlemcinin sıcaklığını detaylı şekilde ölçebiliyor. Program işlemcinin tüm çekirdeklerini ayrı olarak sıcaklığını ölçme özelliğine sahip. Ayrıca program fan hızını bilgisayarda yer alan donanım parçalarının marka ve modelini gösterebiliyor.

CAM

Önceki uygulamalara göre fazla detay barındırmayan uygulama sadece CPU ve GPU sıcaklıklarını ölçüyor. CAM uygulaması fan hızınızı uygulama üzerinden de gösterebiliyor. Ayrıca uygulama kolay ve kullanışlı bir yapıya sahip.

Bilgisayarın Sıcaklığını Ölçme Programı

Core Temp

Core Temp, diğer programlara göre kolay bir kullanıma sahip. Bu program sadece bilgisayarınızdaki işlemcinin sıcaklık değerini ölçüyor. Ayrıca bu programla işlemcinin sıcaklığını canlı olarak görebilirsiniz.

HWiNFO 64

HWiNFO 64, diğer programlara göre çok daha detaylı veriler gösteriyor. Bu program sayesinde CPU ve GPU’nuzu detaylı şekilde ölçebilirsiniz.

Bilgisayarın Sıcaklığını Ölçme Programı

SpeedFan

Bilgisayarın Sıcaklığını Ölçme Programı

Bu program sayesinde bilgisayarınızda yer alan işlemci ve diğer donanım parçalarınızın sıcaklığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu programda yer alan özellik sayesinde fan hızınızı kontrol ederek kendi isteğinize göre yükseltip düşürebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın