Geforce Now Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl İndirilir?

 Geforce Now Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl İndirilir?
Okunuyor Geforce Now Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl İndirilir?

Geforce Now nedir? nasıl Kullanılır? nasıl indirilir? Nvidia’nın yıllardır geliştirmekte olduğu GeForce Now sistemi, beta testleri bittikten sonra oyuncular için erişime açıldı.

Son senelerde bilgisayar parçalarının fiyatlarının yükselmesiyle birlikte oyuncular oyun bilgisayarı toplamakta ve güncel oyunları oynamakta zorlanmaya başladılar. Yaşanan bu durumlardan sonra Nvidia Geforce Now sistemini duyurdu ve oyuncular için indirmeye sundu. Oyun dünyası geliştirilen bu sistemler sayesinde gelecekte oyuncular artık bilgisayar toplamaya gerek kalmadan güncel oyunları rahatlıkla oynayabilecekler.

Geforce Now Nedir

Geforce Now Nedir?

Oyunculara yönelik geliştirilen bu sistemde üyeliğinizi yaptıktan sonra istediğiniz oyunları bilgisayarınızı zorlamadan oynama şansına sahipsiniz. Özetlemek gerekirse Nvidia‘nın Avrupa ülkelerinde yer alan bilgisayarına bağlantı yapıyoruz ve bağlantı yaptığımız bilgisayardan seçtiğimiz oyunları oynuyoruz. Oynadığınız oyunlar için para ödemenize gerek kalmadan ve oyunu bilgisayarınıza indirmeden oynama şansına sahip olabiliyorsunuz.

Örnek olarak siz uzun zamandır Destiny 2 oynamak istiyorsunuz ama PC’de yeterli depolama alanı yok veya bilgisayarınızın donanım özellikleri oyunu oynayabilmek için yetmiyor. Oyuncular böyle durumlarda GeForce Now sistemine girerek oyunu oynayabiliyorlar.

Geforce Now Nasıl Kullanılır?

Nvidia GeForce Now sisteminde akıcı şekilde oyun oynayabilmek için en düşük 30, önerilen 50 Mbps internet bağlantı hızı gereklidir. 30 Mbps internet hızına sahipseniz standart olarak 1080 p çözünürlük ve 60 FPS görüntü akışı sağlanır. Android uygulamasıda bulunan GeForce Now uygulamasına girebilmek için Nvidia üyeliğinizin olması lazım.

Steam ile senkronize olabilen GeForce Now sistemi kütüphanenizde olan oyunların hepsini oynatabilir. Oynamak için Steam üzerinden oyunları satın alıp kütüphaneye eklemek yeterlidir. Nvidia GeForce Now sistemi Ücretsiz bölümde oyun oynamak 1 saat ile sınırlandırılmıştır. Ancak kaydettiğiniz oyunu yeniden açtığınız zaman kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Zayıf internet bağlantınız varsa maalesef akıcı bir oyun deneyimi yaşayamıyorsunuz. Eğer ücretli bir hesap açacaksanız internet bağlantınızın hızlı olmasına dikkat etmelisiniz. Bulut tabanlı sistemlerden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız internet hızınızın iyi olması en önemli faktörlerdendir.

Geforce Now Nasıl İndirilir?

  • Bilgisayarınız üzerinden Geforce Now’ın sitesine girip hesap oluşturup giriş yapmalısınız.
  • Sonrasında bilgisayarınızın işletim sistemine göre uygulamayı indirin.
  • Bilgisayarınıza indirdiğiniz uygulamayı açın. Uygulamanın kendisi programı kurmaya başlayacaktır.
  • Karşınıza çıkan şartları okuyun ”Agree and Continue” butonuna tıklayıp kabul edin.
  • Uygulama yüklendikten sonra Nvidia hesabınız ile uygulamayı çalıştırın

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın