Maserati MC20 Motor Özellikleri Açıklandı

 Maserati MC20 Motor Özellikleri Açıklandı
Okunuyor Maserati MC20 Motor Özellikleri Açıklandı

Maserati MC20 motor özellikleri açıklandı. Maserati‘nin salgın sebebiyle çıkış tarihi ertelenen MC20 otomobilinin motor bilgileri açıklığa kavuştu.

Eylül ayına doğru satışa çıkması düşünülen MC20 isimli model Alfa Romeo 4C‘ye benzemesiyle dikkat çekiyor. Son birkaç ayda otomotiv sektörüyle beraber hemen hemen tüm sektörler koronavirüs salgını yüzünden üretim konusunda sıkıntılar yaşıyor. Maserati MC20’yi mayıs ayında satışa çıkarmayı planlıyordu ancak salgın nedeniyle eylül ayına ertelendi.

Maserati MC20

İtalyan otomobil markası otomobil ile ilgili tam olarak ayrıntılı bilgileri söylemedi ama aracın ortadan motorlu olduğunu ve otomobilin dış hatlarının nasıl gözüktüğüne dair fotoğraflar yayınladı. Otomobil Alfa Romeo 4C‘ye benzemiş olsa bile MC20‘de nasıl bir motor kullanılacağı bilinmiyor. Car and Driver’da yer verilen bilgiye göre MC20, 600 beygir gücünün üstünde güç üretebilecek ve çift turbo V6 motorla satışa çıkacak.

Maserati MC20 Hibrit Olabilir

Sızıntı bilgilere göre ilk satışa çıkacak MC20’ler hibrit motora sahip olacak ve bu otomobilde motorun yeri değişmeyecek. Sunulan bu özellikler sonraki zamanlarda çıkarılacak yüksek performansa sahip Trofeo modelinde de aynı olabilir. İtalyan otomobil markası elektrikli otomobil çıkarsa bile bunun uzun zaman alacağı söyleniyor

Fiyat ile ilgili bilgi vermek için erken fakat söylentilere göre aracın 150 ila 160 bin dolar arasında bir fiyata sahip olabileceği söyleniyor. Verilen bilgilere göre aracın kokpit kısmı Alfa Romeo 4C‘ye göre daha geniş ve uzun. Bu durum MC20‘de bataryalar için geniş yer sağlamış oluyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın