PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak ve Fiyatı Ne Olacak

 PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak ve Fiyatı Ne Olacak
Okunuyor PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak ve Fiyatı Ne Olacak

PlayStation 4 satışa çıkalı 7 yıl olmak üzere. Sony’nin bu nesildeki konsolu 2013’ün son çeyreğinde satışa çıkmıştı. PS4 ve Xbox One’ın satışa sunulduktan sonra 4K teknolojisinin hızla piyasada varlık göstermesi, Sony’yi ara nesil konsol üretmek zorunda kalmıştı ve sonuç olarak PS4 Pro‘yu satışa sunmuştu. Playstation 5 ne zaman çıkacak?

Geçmişte gördüğümüz gibi konsolların slim versiyonları, hatta ultra slim versiyonları da satışa çıkıyordu. Ancak teknik donanım tarafında farklı bir konsol aynı jenerasyonda satışa çıkmamıştı.  4K TV’lerin yaygınlaşmaya başlaması, Sony ve Microsoft’u ara nesil konsollara yönlendimişti.

PlayStation 5 ne zaman çıkacak

 PS4 Pro ve Xbox One X güç yönünden günümüz teknolojisine uygun olsa da geliştirilen oyunlar  2013’ün teknolojisinden izler taşıyor.

PlayStation 5 ne zaman çıkacak

Oyun geliştiricileri genelde önceliği konsollara veriyorlar. Böyle olunca satışa sunulan oyunlar da teknoloji yönünden günümüz teknolojisinin gerisinde kalıyor.

Geliştiriciler isteseler PS4 Pro ve Xbox One X’e özel daha muazzam oyunlar da yapabilirler. Ancak bu olay satış rakamları açısından kötü bir tablonun da ortaya çıkmasına sebep olabilir. Çünkü bu konsollar henüz daha hedeflenen satışlara ulaşamadılar.

PS4 ve Xbox One’ın günümüzde oyunlarda bile bazen donmalar ve kasmalar olduğunu görebiliyoruz . Sony PlayStation 5 çıkış tarihi için hangi tarih aralığını düşünüyor . Çıkış tarihi hakkında bazı bilgiler var.

Sony yeni çıkacak olan oyun konsolunu PlayStation 5’i 20 Kasım 2020 tarihinde çıkaracak. Yetkililer konuyla alakalı yaptığı açıklamalarla yeni çıkacak ola konsolun 2020 yılının son çeyreğinde çıkarabileceklerini duyurmuştu. En Son gelen bilgilere göre ise Sony’nin PS5’i 20 Kasım 2020’de çıkarma ihtimali yüksek gibi duruyor.

PlayStation 5 fiyatı ne kadar olacak?

Kısa bir süre önce PlayStation 5 fiyatı hakkında da bazı bilgiler sızdırıldı. Bu bilgiye göre PS5 fiyatı 500 dolar civarında olacak.  500 dolar olan bir konsol ülkemizde kaç TL olur? şu anki kurlar üzerinden hesaplarsak 4.500 TL ile 5.000 TL arasında olacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın