Valorant FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

 Valorant FPS Arttırma Nasıl Yapılır?
Okunuyor Valorant FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

Valorant FPS Arttırma Nasıl Yapılır? Valorant FPS yükseltme yöntemleri sayesinde oyuncular oyunu kasmadan rahat bir şekilde oynayabilir.

Valorant oyunu kapalı beta olarak çıkış yaptı. Oyun çıktıktan sonra Twitch‘de bir milyondan fazla izleyiciye ulaşarak rekor kırmıştı. Valorant FPS arttırma nasıl yapıldığını bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Valorant FPS Arttırma Nasıl Yapılır

Valorant FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

1- Grafik Ayarlarını Düşürün

Oyunun Grafik ayarlarına girerek düşük seviyeye çekmek oyunu oynarken FPS yükseltmek için yararlı olacaktır. Grafik ayarlarını düşürdükten sonra FPS değerinde artış olduğunu göreceksiniz.

2- Windows 10 Oyun Modunu Aktif Edin

Windows 10 oyun moduna girin sonrasında bilgisayar ayarlar bölümünde yer alan oyun kısmından açın ve Valorant oyununu açtıktan sonra Windows+G tuşlarına basarak oyun modu ayarlarına girin ve ayarlamaları yapın.

3- Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın

Oyun oynarken PC’de gereksiz uygulamalar arka planda çalışmaya devam ediyor ve bu durum oyundayken FPS değerini düşürüyor. Bu durumdan kurtulmak için görev yöneticisine girin ve gereksiz çalışan uygulamaları kapatarak RAM kullanımını azaltın.

4- Oyun Ayarlarını Optimize Edin

NVIDIA kullanıcıları Geforce Experience uygulamasını indirerek Valorant oyununu seçip gerekli ayarlamaları optimize edin. Eğer bilgisayarınızda Geforce Experience uygulaması zaten yüklüyse güncel olduğunu kontrol edin. AMD Radeon kullanıcıları da Radeon Ayarlarına girerek gerekli optimize ayarlarını yapabilir.

5- Tam Ekran olarak oynayın

Oyunu oynarken tam ekran olarak oynamak Valorant ve diğer oyunlarda FPS değerlerini yükseltmede işinize yarayacaktır.

6- Kenar Yumuşatma Ayarlarını Kapatın

FPS yükseltmenin diğer bir önemli tarafı kenar yumuşatmalarını kapatmak. Bu ayarı kapatırsanız oyun oynarken daha iyi bir FPS değerleri görürsünüz.

7- Sunucu Durumunu Kontrol Edin

Bildiğiniz üzere Valorant oyununu milyonlarca oyuncu oynuyor ve bu durum sunucuların yavaşlamasına ve çökmesine sebep oluyor. Eğer sunucularda sorun varsa onarılmasını beklemelisiniz.

8- Sistem Gereksinimlerini Kontrol Edin

Oyunun istediği sistem gereksinimleri bilgisayarınızdan fazla olabilir. Oyunu indirmeden önce istenen sistem gereksinimlerini kontrol edin.

Valorant Hakkında Bilgi

FPS türünde olan Valorant oyunu Riot Games tarafından geliştirilmiştir. Oyunun tam sürümü 2 Haziran 2020 tarihinde çıkmıştır. Valorant sadece PC üzerinden oynanabiliyor. Henüz konsollar için çıkmış değil. Sizlerde bu oyunu beğendiyseniz Riot Games’in resmi internet sitesine gidip ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın