Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Çözümü

 Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Çözümü
Okunuyor Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Çözümü

Bu yazımızda Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Çözümü ile ilgili önemli bilgiler vereceğiz. Sizlerde bu hatayla karşılaşıyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

FPS türünde yer alan online oyun Riot Games tarafından nisan ayında kapalı beta olarak indirmeye sunulmuştu. Valorant kapalı beta sürümünde olunca herkes indirip oynayamıyordu. Fakat 2 haziran tarihinden sonra tam sürüm olarak yayınlandı. Valorant oyunu henüz yeni olduğu için oyuncuların karşısına farklı hatalarla çıkmaktadır. Oyun ilerleyen zamanlarda gelen yeni güncellemelerle birlikte daha az hata verecektir. Bu sorunun çözümü için aşağıda yazdığımız yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Çözümü

Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Çözümü

Oyuncuların karşısına çıkan gerekli bir programı kuramadık hatası bazı kişilerde oyunu tekrardan yüklediğinde hatayı ortadan kaldırıyordu. Fakat bazı kişiler bu yöntemi uygulamalarına rağmen tekrar aynı hatayı aldıklarını söylediler.

Sizler için aşağıda bu hatadan kurtulmak için yapılması gereken yöntemleri maddeler halinde yazdık. Sizlerde aşağıda yazdığımız çözüm yöntemini başarılı bir şekilde uygularsanız aldığınız bu hatayı tamamen ortadan kaldırmış olacaksınızdır.

  • Valorant oyunun simgesine gelin ve sağ tık yapıp Özellikleri açınız.
  • Özellikler bölümüne girdikten sonra yukarı tarafta Uyumluluk sekmesini açınız.
  • Uyumluluk sekmesini açtıktan sonra aşağıda yer alan Uyumluluk Moduna tik atıp aktifleştiriniz.
  • Bu kısımda sizin bilgisayarınızda Windows XP seçili halde olacaktır, siz o kısımı Windows 7 yada Windows 8 olarak ayarlayın ve aşağı tarafta yer alan uygulayın yazısına tıklayınız.

Yukarıda yazdığımız çözüm yöntemini adım adım doğru bir şekilde yaparsanız gerekli bir programı kuramadık hatasından kurtulmuş olursunuz.

İlginizi çekebilir: Valorant Karakter Nasıl Açılır? Valorant Ajan Açma

Valorant Hakkında Bilgi

FPS türünde olan Valorant oyunu Riot Games tarafından geliştirilmiştir. Oyunun tam sürümü 2 Haziran 2020 tarihinde çıkmıştır. Valorant sadece PC üzerinden oynanabiliyor. Henüz konsollar için çıkmış değil. Sizlerde bu oyunu beğendiyseniz Riot Games’in resmi internet sitesine gidip ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın