YouTube 6 Milyon Video Yayından Kaldırdı

 YouTube 6 Milyon Video Yayından Kaldırdı
Okunuyor YouTube 6 Milyon Video Yayından Kaldırdı

YouTube tarafından yakın zamanda yayınlanan raporuna göre, Ekim 2019 ile Aralık 2019 arasında youtube 6 milyon video yayından kaldırdı.

YouTube tarafından yayınlanan rapora göre önceki yılın ekim ve aralık aylarında topluluk kurallarını ihlal etmiş olan 6 milyon video yayından kaldırıldı. Kaldırılan videoların yanında 2 milyona yakın kanalıda kapattı. 108.785 videonun geri döndürülmesi için itiraz yapılırken  bunların yalnızca 23.480‘i yeniden yayınlanabildi.

YouTube 6 Milyona Yakın Videoyu Kaldırdı

ABD, 1 milyona yakın videoyla en çok silinen videoya sahip ülkeler arasında ilk sırada yer aldı. ABD’yi Endonezya,Hindistan,Brezilya ve Hollanda takip ediyor. Bununla birlikte videolar yanlışlıkla silinebiliyor. Özellikle insan kontrolünde olmayan durumlarda bu durum daha çok yaşanabiliyor. 

YouTube, bu durumlar için video yapımcılarına itiraz hakkı tanıdı fakat sürecin işe yaradığıda söylenemez. Genel olarak tabloya bakıldığında 108.800 itirazdan yalnızca 23.480‘inin geri dönüyor.

YouTube’un sildiği 2 milyon kanal spam, dolandırıcılık veya yanlış yapılan içeriklere sahip. Kapatılan kanalların %89,3’nün kapanma nedeni bu durumdu. İkinci nedende çıplaklık ya da cinsel içerikli videolar var. Söylenen kanalların %6,9’u de bu sebeple kapatıldı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın